Kapitola 2. - Výměna

26. června 2014 v 22:07 | MiaCake |  World of Death
Probudila se. Bylo asi šest hodin ráno. Slunce právě vycházelo. "Gooku? Už jsi vzhůru?" sedla si na postel. "Shinigami nespí. Teda, pokud nechtějí. Nepotřebujeme spát ani jíst jako lidé." objevil se najednou před Saikou. "Aha. A ani nemusíte chodit do školy. A nemusíte žít s lidmi. Máte tolik výhod!" řekla Saika trochu otráveně, trochu unaveně, a protáhla se. "Jo, hele, abych nezapomněl, jestli chceš, můžeme uzavřít dohodu. Já ti dám svoje oči a ty mi dáš půlku svýho zbylýho života, co ty na to?" zasmál se shinigami. "K čemu by mi byly tvoje oči? Jedny už mám. A navíc, půlka mýho zbylýho života? To je moc. Na to mám svůj život ještě ráda. A to bych Kirovi zrovna moc dlouho nepomáhala." vstala a šla se do koupelny převléct a nalíčit. Gook jí následoval: "Když si ty oči vezmeš, uvidíš jména všech lidí, u kterých uvidíš tvář. Můžeš to poznat i z fotek a občas to funguje i z obrazů. Navíc uvidíš u každýho kolik mu zbývá do konce života, teda, když si to dokážeš spočítat," opět se zasmál, "...a abych nezapomněl, u ostatních majitelů zápisníku ten čas neuvidíš, takže lehce poznáš, kdo má zápisník. Přesněji kdo je ten tvůj Kiri nebo co." "Kira! Žádný kiri!" zakřičela a pak se rozesmála. "Né, díky, ještě si to nechám projít hlavou. Kdybych ty oči náhodou chtěla, tak mi je dej, když ti řeknu něco jako... oči, nebo výměna." usmála se, udělala si culíky, vzala do ruky tašku, a následována Gookem pospíchala do školy.
"Tak, už jenom matika a můžu jít zase pomáhat Kirovi." řekla potichu Saika a uchechtla se. "Tebe ta škola moc nebaví, co? Nechceš se na to vykašlat a jít pracovat?" zasmál se Gook. "Škola? A bavit? To jde? Ne, díky. Škola mě nikdy nebavila a ani bavit nebude. Stejně nás tam učí jenom to, že se máme chovat podle ideálů ostatních lidí. Kdybych nepotřebovala mít dobrou reputaci u rodičů, tak jen sedím celý den doma a pomáhám Kirovi. To mi připomíná, že zítra máme volno." vešla do třídy a sedla si asi tři řady za Kiyomi, nejhezčí dívku ze školy. Prohlížela si ji a vypadala, jako časovaná bomba, která každou chvílí má vybuchnout, nebo spíše vstát a zabít Miss Todai i s klukem, který sedí vedle ní. "Co se děje?" zeptal se Gook, možná by se dalo říct, že i docela starostlivě. "Co?" vytrhla se Saika ze sledování Takady a možná až trochu moc nahlas vyjekla. Otočila se na Gooka, ale hned poté se vrátila ke své původní aktivitě. "Pořád na ty dva koukáš. Proč?" zeptal se a zasmál se. Student, který seděl v těsné blízkosti Takady se na Saiku najednou otočil. Chvíli jí zaujatě sledoval, ale nakonec se vrátil ke 'své' krásce. "A to se snad nemůžu dívat, nebo co?" osopila se na Gooka. "Ale jo. Můžeš." zasmál se a sledoval ty dva spolu s ní.

"Hele, jak se vlastně jmenuješ?" ozval se najednou shinigami a zasmál se, "nezapomněla jsi mi to tak trochu říct?" Saika se na něj otočila: "Vždyť máš přece oči shinigamiho. Vidíš moje jméno. Ne snad?" vstala a přidala se k davu lidí, kteří šli před školu. "Jo. To jo. Ale je slušnost se představit." "No jo. Jsem Saika Okamoto. Ale tady bychom neměli mluvit. Je tu moc lidí. Až budeme doma, bude času na mluvení dost. Teda, pokud nebude moc zločinců. A teď už mlč a pojď. Nemáme čas se zdržovat." "Hele, nepřikazuj mi, nejsem tvoje hračka. A pokud jde o ten čas, to se mě netýká." Letěl pomalu za ní, ale najednou šeptl: "Je tu jiný shinigami." "Cože?!" zastavila se a ztuhla. Jako by se zpomalil čas. Další shinigami. Je to ten Ryuk? Je tu Kira? Potřebuju ho poznat... Mám si vzít shinigamiho oči? Ale zase půlka života... Stojí to za to? Ale musím pro Kiru udělat cokoliv! Snad to půjde podle plánu... Musí! myšlenky jí v hlavě přeletály jedna přes druhou. Ale nakonec vyřkla své rozhodnutí: "Gooku? Výměna!"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Toralei Toralei | Web | 27. června 2014 v 21:09 | Reagovat

Zajímavá článek, tahle kapitola se moc povedla. Už se těším na další! :) :D

2 MiaCake MiaCake | E-mail | Web | 28. června 2014 v 10:13 | Reagovat

[1]: Díky moc ^^ Třetí kapitola bude snad příští týden, nějak nemůžu vymyslet dobrej rozhovor :D

3 - monika - - monika - | Web | 29. června 2014 v 16:43 | Reagovat

ahoj, vyhodnocení soutěže u mě na blogu:
http://monika-graphic.blog.cz/1406/vyhodnoceni-souteze-c-64

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama